35stan 35stan
290
BLOG

Kolejny cios w AGO

35stan 35stan Polityka Obserwuj notkę 1

W  czasopiśmie naukowym "Nature" opublikowano wyniki pracy badawczej przeprowadzonej przez naukowców z Imperial College London i University of Colorado, które  pokazują, że spadek aktywności Słońca nie zawsze oznacza, że Ziemia staje się chłodniejsza

Powszechnie uznaje się, że aktywność Słońca zmienia się w cyklu 11-letnim, a gdy jego aktywność zanika, zmniejsza się całkowita ilość promieniowania dostarczana do  Ziemi.W tym  badaniu oceniano aktywność Słońca w latach 2004-2007, kiedy to Słońce było w okresie minimum w 11-letnim  cyklu aktywności.

Mimo, że aktywność Słońca spadła w tym okresie, nowe badania pokazują, że w tym okresie rosła temperatura na Ziemi.Wbrew oczekiwaniom, ilość energii dostarczona Ziemi  w zakresie promieniowania widzialnego wzrosła, co powoduje ten efekt ocieplenia.

Po tym nieoczekiwanym stwierdzeniu, naukowcy badający to zjawiskma on
o sądzą, że jest możliwe, że i na odwrót, w okresach wzrostu aktywności Słońca,na Ziemi będzie obniżała się temperatura.To podają nauowcy na podstawie tego co już wiadomo na temat zależności między aktywnością Słońca i jego całkowitej produkcji energii.

Ogólna aktywność Słońca wzrasta w ciągu ostatniego stulecia, a więc badacze wierzą, że możliwe jest, że w tym okresie może nastąpić ogólne ochłodzenie klimatu.

Jest to kolejny cios(po teorii Henrika Svensmarka) w teorię AGO(zmian klimatycznych wynikających z działalności człowieka- emisja CO2) głoszoną od lat przez IPCC i mafię klimatyczną z Al Gore'm na czele.

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/10/101006141558.htm

35stan
O mnie 35stan

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka